Sitemizden yararlanmak için lütfen Giriş Yapın ya da Üye Olun!

Şifremi Unuttum?

 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osinin tavsiyesi: Ghajini
05-04-2012, 20:15 (Bu konu en son: 05-04-2012 Tarihinde, Saat: 20:18 düzenlenmiştir. Düzenleyen: gungenir.)
Yorum: #1
Osinin tavsiyesi: Ghajini

Bildik amerikan sinemasından çok farklı bir örnek. Ghajini.
[Resim: ghajini_209885.jpg]
[Resim: 200px-Ghajini_Hindi.jpg]
2008 yapımı film gerçekten izlemeye değer. Filmin imdb notu 6.8 ama Türk sineması standartlarında çok daha iyi bir not alacaktır. Gülümseme
Sanjay Singhania büyük bir cep telefonu operatörü şirketinin sahibidir. Kalpana ise bir reklam figürenıdır. Bir yanlış anlama sonucu iş arkadaşları Kalpananın Sanjay Singhania ile aşk yaşadığına inanır. Gördüğü ilgiden dolayı Kalpana bu yalanı sürdürür. Derken işler çığrından çıkar Sanjay Singhania'ın kulağına kadar gider. Sanjay Kalpanaya durumu sormaya gider ancak genç bayandan çok etkilenir. Kimliğini gizleyerek Sachin adında sıradan biri gibi flört etmeye başlar ve 2006 yılının son günü ona evlenme teklif eder. Kalpana kabul etmezse Sachin olarak hayatından çıkacak, ederse kimliğini açıklayacaktır.
2006 sonrasında her gün Sanjay için aynı geçecektir. Başına aldığı darbeden dolayı geçici hafıza kaybı rahatsızlığı oluşmuş, 15 dakikada bir hafızası sıfırlanmaktadır. Vücuduna yaptığı dövmelerle her gün yeniden Kanpana'nın öldürüldüğünü, intikam alması gerektiğini öğrenir. Her gün hatırlaması gereken herşeyin fotoğrafını çekip notlar alarak adım adım ilerlemeye çalışır.
Bunları yaparken tek hatırladığı Kalpana'ın kulağına fısıldadığı katilinin adıdır. Ghajini...

Film bu imkansızlıklar içinde kahramanın intikam arayışını anlatıyor.
Filmin en saçma tarafı çoğu hint filminde görülen pop klibi tadındaki müzikal bölümler. Yani böyle bir karizmatik karakter yarattınız diyelim:
[Resim: ghajini+3.jpg]
Ona verdiğiniz karizmayı böyle yerle bir etmenin anlamı nedir:
[Resim: aamir-khan-six-looks-ghajini-1-red-jacket.jpg]
Evet Amir Khan sanırım Hintlilerin en yakışıklı ve karizmatik oyuncusu, Filmde Cüneyt arkın misali hasımlarına etmediğini bırakmıyor. Ama o bile pembeler giyip kıvırmaya başladığında gözünüzde değeri kalmıyor.
[Resim: Aamir+Khan+Ghajini-1.jpg]
Öncelikle resimlere bakıp aldanmayın. Film 3 te 2 lik kısmında Liseli "teenager" misali bir aşk hikayesi, mütevazi bir romantik komedi anlatıyor. Diğer 3/1 lik kısımda ise atmosfer zamamen değişip acımasız bir intikam hikayesi anlatılıyor.
Filmde çok abartılı dövüş sahneleri var. Koca adamı çuval gibi duvara vurma, bir yumrukta kafayı ters döndürme görüyorsunuz. Ama abest değil eğlenceli geldi.
Spoiler :
Özellikle film boyunca kasım kasım kasılan baş düşmanımızın filmin sonunda yediği dayaktan salya sümük yalvarması oldukça komikti. İntikam dediğin öyle olur. Gülümseme

Sonuç itibariyle "izleyin" diyorum. Bildik amerikan sinemasından sıkılanlar için birebir. Aşk hikayesi yavaş ve sıkıcı ilerliyor ama nasıl sonuçlanacağını merak ediyorsunuz.

[Resim: E5J478.jpg]
IGN: EtheReall , Osiris , Guard

Alıntı
05-04-2012, 21:35
Yorum: #2
RE: Osinin tavsiyesi: Ghajini

Benim dikkatimi ilk önce dövmeler çekti, hepsi tersten yazılmış sebeb ?

Aynaya bakıp okumak için tersten mi yazdırmış ne yapmış ? Pişmiş Kelle

...

Alıntı
05-04-2012, 22:02
Yorum: #3
RE: Osinin tavsiyesi: Ghajini

Aynen öyle.

[Resim: E5J478.jpg]
IGN: EtheReall , Osiris , Guard

Alıntı


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi